image/svg+xml
Blog

Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Poniżej kilka ciekawostek i porad
charakterystyka energetyczna, certyfikat budynku

Projektowana charakterystyka energetyczna

Istnieje sposób na to, by w praktyce sprawdzić stopień zużycia energii w budynku jeszcze przed jego powstaniem. Umożliwia to projektowana charakterystyka energetyczna. To nie tylko jednorazowa inwestycja na lata. To również niezbędny element projektu. Wymagany, by uzyskać pozwolenie na budowę oraz mieć gwarancję na to, że budynek spełni wszelkie normy prawne w zakresie zużycia energii.

Charakterystyka energetyczna. Dlaczego jest Ci potrzebna?

        Polskie i europejskie prawo wyraźnie wskazuje, że każdy projekt budowlany musi posiadać dołączoną projektowaną charakterystykę energetyczną. Najnowsze przepisy określają wymagania, jakie musi spełniać budynek w zakresie wskaźnika EP określającego jego zapotrzebowanie na energię pierwotną. Dotyczy to źródeł pozyskiwania energii, izolacyjności przegród, a także wyposażenia technicznego i powierzchni okien w każdym nowym obiekcie.
Chcesz mieć pewność, że zużycie energii w Twoim budynku mieści się w normie prawnej i będzie takim na lata?
Jeżeli planujesz inwestycję, musisz mieć na to gwarancję. Na mocy nowelizacji przepisów rozporządzenia ministra z 2012 roku maksymalne normy wskaźnika EP są coraz niższe. Wszystko po to, by w 2021 roku każdy nowy obiekt osiągnął niemal zerowy poziom zużycia energii. Podyktowane jest to zarówno względami proekologicznymi, jak również korzyściami dla samych użytkowników. To dlatego projektowana charakterystyka energetyczna budynku jest niezbędnym dokumentem do otrzymania pozwolenia na jego budowę.  Co z rokiem 2023… jakie czekają nas wyzwania zapraszam do zapoznania się z naszym firmowym wpisem gdzie wyjaśniamy co i jak wyjaśniamy LINK

Projektowana charakterystyka energetyczna  dla nowych budynków

         Jesteś inwestorem lub architektem? Projektowana charakterystyka energetyczna  pomoże Ci w przejrzysty i precyzyjny sposób określić poziom zużycia energii w budynku jeszcze przed jego powstaniem. Komputerowa symulacja umożliwi dobranie poszczególnych elementów instalacji c.o., c.w.u. czy klimatyzacji z dokładnym prześledzeniem wskaźnika zużycia energii pierwotnej. W przypadku, gdy wskaźnik ten jest zbyt duży, dzięki symulacji znajdziesz korzystniejsze rozwiązanie, np. w postaci alternatywnych źródeł energii. Takie działanie pozwala osiągnąć pożądane rezultaty, zgodne z polskimi i europejskimi standardami.
Projektowana charakterystyka energetyczna dla nowych budynków to komfort, bezpieczeństwo i pewność uzyskania pozwolenia. Gwarantuje też oszczędność czasu i pieniędzy. To dlatego, że pozwala uniknąć błędów w projektowaniu oraz planować pozyskiwanie energii z tańszych źródeł.

Projektowana charakterystyka energetyczna dla domów jednorodzinnych

        Obowiązek przedstawienia projektowanej charakterystyki energetycznej nałożony jest również na nowo powstające domy jednorodzinne. Zwolnione z niego są wyłącznie niewielkie budynki inwentarskie, pomieszczenia gospodarcze i składowe. Rozporządzenie ministra przewiduje dla domów jednorodzinnych jeszcze niższe normy wskaźnika EP niż w przypadku dużych inwestycji. Dlatego w 2021 roku górna granica zużycia energii nie będzie mogła wynosić więcej niż 70 kWh/m2 w ciągu 12 miesięcy.
Obecne normy zalecają projektowanie budynków jednorodzinnych o jak najniższych wartościach zapotrzebowania na energię użytkową. Projektowana charakterystyka energetyczna pozwala to osiągnąć. Dzięki niej można tworzyć budynki funkcjonalne i oszczędne pod kątem zużycia energii.

Projektowana charakterystyka energetyczna. Przejrzystość i skuteczność rozwiązań

           Projektowana charakterystyka energetyczna to nie usługa. To inwestycja na lata. Zapewni Ci nie tylko rzetelną i przejrzystą dokumentację, lecz również pewność powodzenia projektu oraz bezpieczeństwo podczas jego realizacji. Inwestując jednorazowo, oszczędzasz latami.
Oferujemy Ci atrakcyjne rozwiązania, które pozytywnie zaskoczyły już wielu naszych Klientów. Przemawia za nami ponad 20-letnie doświadczenie, które oddajemy do Twojej dyspozycji. Skorzystali już z niego światowi giganci, duzi i mali przedsiębiorcy czy osoby prywatne. Dlatego, że w tak ważnej kwestii, jak projektowana charakterystyka energetyczna należy postawić na fachowców.
Zapraszam do kontaktu. Jesteśmy na liście ministerstwa osób uprawnionych :>> LINK <<. 
Kontakt
zainteresowany? Napisz do nas!

Biuro Projektowo – Usługowe ERAN Marcin Raniowski

Biuro projektowe

Wiejska 61a

Łany Wielkie, 44-153

marcin@eran.com.pl

https://www.eran.com.pl

telefon : 510626830

Adres pracowni:
ul. Wincentego Pola 27  lokal 2-08
44-100 Gliwice
Tel.: 510626830

Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Numer telefonu *
Adres e-mail *
Wiadomość *

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwosci ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Biuro Projektowo - Usługowe ERAN Marcin Raniowski z siedziba w Łanach Wielkich przy ul. Wiejskiej 61a.
Top