image/svg+xml
Blog

Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Poniżej kilka ciekawostek i porad
modernizacja instalacji gazowej kiedy warto zaktualizowac swoj system i co to oznacza

Wiele osób planując modernizację wieloletniego domu, decyduje się na montaż instalacji gazowej. To rozwiązanie bowiem niesie ze sobą szereg korzyści. Połączenie już istniejących instalacji sanitarnych z nowym systemem wymaga jednak starannego przygotowania projektu oraz wykonania, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność działania całego układu. Na co warto zwrócić uwagę, przystępując do tego typu remontu? Komu powierzyć to zadanie, aby instalacja funkcjonowała zgodnie z przepisami?

Dlaczego warto podłączyć instalację gazową do budynku?

Podłączenie instalacji gazowej do budynku to inwestycja, która ma wiele zalet w postaci między innymi:

  • niskich kosztów ogrzewania,
  • możliwości korzystania z nowoczesnych, wydajnych i ekonomicznych urządzeń,
  • komfortu użytkowania kotłów gazowych, które są praktycznie bezobsługowe,
  • zdecydowanie mniejszej emisji szkodliwych substancji do atmosfery w porównaniu do spalania paliw stałych, takich jak węgiel,
  • wzrostu wartości nieruchomości.

Decyzja o montażu instalacji gazowej powinna być jednak poprzedzona dokładną analizą oraz konsultacją z fachowcami.

Połączenie instalacji sanitarnej z gazową w wieloletnim budynku

Jeśli posiadamy pozwolenie na budowę instalacji gazowej, powinniśmy zgłosić się do profesjonalnej firmy. Specjaliści z uprawnieniami w zakresie tworzenia projektów instalacji sanitarnych (gazowych) zewnętrznych oraz wewnętrznych przygotują kompleksową dokumentację z uwzględnieniem specyfiki danego obiektu i naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki temu zyskamy pewność, że będzie ona zgodna z obowiązującymi przepisami oraz najwyższymi standardami branżowymi.

Wsparcie profesjonalistów od projektu aż po montaż

Fachowcy dysponujący odpowiednimi kompetencjami, na przykład z firmy ERAN z pracownią w Gliwicach, poza przygotowaniem projektu przyłącza gazowego dodatkowo zapewnią też nadzór robót montażowych. Stanowi to gwarancję stworzenia bezpiecznej oraz zgodnej z koncepcją instalacji, która bez kłopotu zostanie potwierdzona technicznym odbiorem zakładu gazowego, przejdzie próbę szczelności i wytrzymałości, a także będzie spełniała swoje zadanie przez wiele długich lat.

Szukasz fachowców, którzy specjalizują się w przygotowywaniu projektów instalacji gazowych w zarówno nowych, jak i wieloletnich budynkach w Gliwicach, Katowicach bądź innych miastach na Śląsku? Skontaktuj się z nami, aby już w kolejnym sezonie grzewczym korzystać z komfortowego, ekonomicznego i ekologicznego ogrzewania gazowego!

Kontakt
zainteresowany? Napisz do nas!

Biuro Projektowo – Usługowe ERAN Marcin Raniowski

Biuro projektowe

Wiejska 61a

Łany Wielkie, 44-153

marcin@eran.com.pl

https://www.eran.com.pl

telefon : 510626830

Adres pracowni:
ul. Wincentego Pola 27  lokal 2-08
44-100 Gliwice
Tel.: 510626830

Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Numer telefonu *
Adres e-mail *
Wiadomość *

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwosci ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Biuro Projektowo - Usługowe ERAN Marcin Raniowski z siedziba w Łanach Wielkich przy ul. Wiejskiej 61a.
Top