image/svg+xml
Blog

Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Poniżej kilka ciekawostek i porad
instalacja centralnego ogrzewania, budynek jednorodzinny

Instalacja sanitarna musi się znajdować w każdym budynku, będąc dostosowana do potrzeb konkretnego przypadku – za co odpowiada dobrze przygotowany projekt i oczywiście jego późniejsza, dokładna i precyzyjna realizacja. Warto dopowiedzieć, że mianem instalacji sanitarnej określamy zespół instalacji budowlanych, ulokowanych wewnątrz i na zewnątrz budynku, w skład których wchodzi między innymi instalacja wodna, kanalizacyjna, grzewcza, chłodnicza czy gazowa.

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że wszystkie te instalacje są bardzo ważne tak dla bezpieczeństwa, jak i ogólnego funkcjonowania danego budynku. Tak więc jeśli chcemy, by instalacja sanitarna została wykonana z należytą rozwagą, musimy się zdecydować na solidne biuro projektowe. Jak poznać dobre biuro projektów sanitarnych?Wybór właściwego dla danego przypadku biura projektów sanitarnych uzależniony jest od tego o jak wielki projekt chodzi. Jeśli to jakaś mała inwestycja, można zdecydować się na równie małą, choć oczywiście uznaną firmę, bo na współpracę z tą ogromną może nas zwyczajnie nie być stać (albo inaczej – może się nam to nie opłacać), albo też może ona nie obsługiwać takich małych zleceń. W przypadku zleceń indywidualnych warto więc kierować się własną opinią, wyrobioną na podstawie opinii innych ludzi. Często ich doświadczenia najlepiej wskażą kto jest wart zainteresowania, a kto tylko zainwestował w dobrą reklamę, lecz nie prezentuje sobą niczego niezwykłego. Wybierając więc biuro projektowe dla mniejszych zleceń, pytajmy znajomych o opinie, przeglądajmy fora i sprawdźmy opinie Google.

Jeśli prowadzimy dużą firmę i chodzi nam o duży projekt, którego absolutnie nie można zawalić, bo wynikną z tego ogromne, finansowe konsekwencje, warto zwrócić szczególną uwagę na posiadane przez dane biuro projektowe referencje. Sprawdźmy, jakie projekty zostały już przeprowadzone, z jakimi firmami ten ktoś już współpracował, jakie branże obsługiwał – jednym słowem, sprawdźmy, czy poprzednicy byli zadowoleni i czy nam samym dane projekty się podobają.

Czym jeszcze powinniśmy się kierować, przed podjęciem decyzji co do wyboru biura projektów sanitarnych? Oczywiście, zwróćmy uwagę na wykwalifikowaną kadrę. Zwykle dane biuro opisuje krótko swoich pracowników – jeśli mamy dylemat co do konkretnego biura, porównajmy ze sobą te, które najbardziej nam się podobają właśnie pod względem wykształcenia i doświadczenia ich kadry.
Jeśli nadal mamy pewne problemy z wyborem, powinniśmy zdecydować się na bezpośrednią konfrontację, a więc wykonać wstępną rozmowę z danym biurem projektowym. Sprawdzimy jego solidność już po krótkiej rozmowie z osobą, która owe biuro reprezentuje. Wystarczy zamienić z nią kilka zdań przez telefon, żeby dowiedzieć się, czy posiada odpowiednią wiedzę merytoryczną i czy jest komunikatywna. To wiele mówi o samej firmie – o tym, czy można uznać pracowników za kompetentnych i czy można się spodziewać, że współpraca będzie przebiegała w sposób bezproblemowy. Warto też sprawdzić w ten sposób, czy firma jest na bieżąco ze zmianami przepisów i wymogów prawnych, co ma istotne znaczenie dla całego projektu, który musi przecież zostać zatwierdzony!

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, można znaleźć biuro projektów sanitarnych, które naprawdę w profesjonalny sposób podejdzie do swojej pracy i z którego efektów pracy będziemy zadowoleni.

Kontakt
zainteresowany? Napisz do nas!

Biuro Projektowo – Usługowe ERAN Marcin Raniowski

Biuro projektowe

Wiejska 61a

Łany Wielkie, 44-153

marcin@eran.com.pl

https://www.eran.com.pl

telefon : 510626830

Adres pracowni:
ul. Wincentego Pola 27  lokal 2-08
44-100 Gliwice
Tel.: 510626830

Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Numer telefonu *
Adres e-mail *
Wiadomość *

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwosci ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Biuro Projektowo - Usługowe ERAN Marcin Raniowski z siedziba w Łanach Wielkich przy ul. Wiejskiej 61a.
Top