image/svg+xml
Blog

Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Poniżej kilka ciekawostek i porad
projekty wentylacji, projekt rekuperacji

Światowe trendy w zakresie naszych nawyków i zachowań mówią jasno — coraz większą część naszego życia spędzamy w pomieszczeniach. W związku z rozwojem nowych form komunikacji i pracy zdalnej, dodatkowo coraz większy udział ma w tej układance czas spędzony w zaciszu własnego domu. Powietrze w mieszkaniu, a konkretnie jego jakość i skład, może jednak znacznie różnić się od tego, którym oddychamy na zewnątrz, co nie pozostaje bez wpływu na nasze organizmy. Poniżej odpowiadamy, dlaczego odpowiedni system wentylacji to tak istotna inwestycja.

Wentylacja w domu — dlaczego jest tak ważna?

Zła jakość powietrza w domu to jedno z największych zagrożeń, jakie mogą na nas czekać we własnym domu. Bakterie i inne drobnoustroje, kurz, nadmierna wilgoć, a nawet lotne związki chemiczne — wszelkie braki w zakresie cyrkulacji w obrębie mieszkania mogą nieść za sobą opłakane skutki dla naszego samopoczucia, a nawet zdrowia. Częsty katar, niska odporność, brak energii czy też alergie to tylko najważniejsze z nich.

Jakie korzyści przynosi nowoczesny i odpowiednio dopasowany system wentylacyjny? Taka inwestycja to wiele zalet odczuwalnych z punktu widzenia użytkownika. Dopływ świeżego powietrza to oczywista korzyść, jednak warto pamiętać również o filtracji zanieczyszczeń, nieprzyjemnych zapachów oraz regulacji poziomu wilgoci — zanim zewnętrzne powietrze trafi do Twojego domu, zostaje ono poddane oczyszczeniu w ramach instalacji.

Kwestia jakości powietrza to jednak nie wszystko. Inwestycja w nowoczesną wentylację ma również ogromne znaczenie w kontekście gospodarki energetycznej budynku. Optymalna cyrkulacja ma szczególne znaczenie w dobrze izolowanych budynkach, a w połączeniu z rekuperacją przyczynia się do znacznego obniżenia wydatków na ogrzewanie — ciepło odzyskiwane jest podczas wymiany powietrza.

Inwestycja w przyszłość!

Lepsza izolacja domu, mniejsze wydatki na ogrzewanie oraz troska o własne zdrowie i komfort — to podstawowe powody, dla których warto zainwestować w odpowiedni system wentylacji. Inwestycja powinna być zaplanowana już na etapie projektowania budynku, lecz nowoczesne systemy mogą być również wdrażane w obiektach modernizowanych. Skontaktuj się z nami, by uzyskać dodatkowe informacje.

Kontakt
zainteresowany? Napisz do nas!

Biuro Projektowo – Usługowe ERAN Marcin Raniowski

Biuro projektowe

Wiejska 61a

Łany Wielkie, 44-153

marcin@eran.com.pl

https://www.eran.com.pl

telefon : 510626830

Adres pracowni:
ul. Wincentego Pola 27  lokal 2-08
44-100 Gliwice
Tel.: 510626830

Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Numer telefonu *
Adres e-mail *
Wiadomość *

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwosci ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Biuro Projektowo - Usługowe ERAN Marcin Raniowski z siedziba w Łanach Wielkich przy ul. Wiejskiej 61a.
Top