image/svg+xml
Blog

Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Poniżej kilka ciekawostek i porad
eran 2 centralne ogrzewanie

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach w sezonie zimowym jest priorytetem. Wciąż ogromną popularnością cieszą się opcje grzejnikowe, chociaż coraz chętniej są wybierane również modele podłogowe lub ścienne. Jakie koszty związane są z centralnym ogrzewaniem?

Projekt instalacji C.O

Cena inwestycji, a także późniejszej eksploatacji zależna jest od rodzaju zamontowanego C.O., dlatego przed dokonaniem wyboru, warto zastanowić się na wadami i zaletami poszczególnych rozwiązań. Co więcej, przy obliczaniu ceny, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę metraż domu, opłatę usługi projektowania schematu instalacji, a także wszelkie rozwiązania zapobiegające utracie ciepła.

Projekt centralnego ogrzewania – koszty

W przypadku niewielkiego domu jednorodzinnego, którego metraż waha się pomiędzy 120-160 m2, średnia cena projektu instalacji może wynieść od 1200 do 1500 zł, natomiast, gdy mamy do czynienia z większymi budynkami, będzie analogicznie wzrastać. Należy pamiętać, że prawidłowo wykonany projekt przełoży się na wydajność całego układu.

Ile kosztuje instalacja centralnego ogrzewania?

Zapewnienie ciepła w domu jednorodzinnym o powierzchni nieprzekraczającej 160 m² może nas wynieść od 30 do 32 tysięcy złotych. Wspomniana cena nie tylko obejmuje cenę zakupu kilkunastu grzejników o zwiększonej mocy, ale również dwufunkcyjnego pieca z komorą spalania, który będzie głównym elementem wyposażenia kotłowni. Oczywiście cena będzie wrastać lub maleć w zależności od zakupionych elementów wyposażenia kotłowni, tj. zaworów, pomp czy innych przydatnych akcesoriów. W przypadku montażu ogrzewania podłogowego czy przyłącza sieci gazowej wraz z dedykowanym piecem, można spodziewać się wzrostu kosztów o nawet kilkanaście procent.

Ostatnio większym zainteresowaniem niż instalacje oparte o gazowe źródło ciepła cieszą się rozwiązania oparte o pompy ciepła.

Podsumowanie

Warto pamiętać, że jakość wybranego źródła centralnego ogrzewania odpowiada za koszty związane z eksploatacją. Kwoty będą różnić się w zależności od stanu budynku. W przypadku nieocieplonych domów, konieczne byłoby wprowadzenie wydajniejszych grzejników oraz kotła grzewczego.

Kontakt
zainteresowany? Napisz do nas!

Biuro Projektowo – Usługowe ERAN Marcin Raniowski

Biuro projektowe

Wiejska 61a

Łany Wielkie, 44-153

marcin@eran.com.pl

https://www.eran.com.pl

telefon : 510626830

Adres pracowni:
ul. Wincentego Pola 27  lokal 2-08
44-100 Gliwice
Tel.: 510626830

Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Numer telefonu *
Adres e-mail *
Wiadomość *

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwosci ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Biuro Projektowo - Usługowe ERAN Marcin Raniowski z siedziba w Łanach Wielkich przy ul. Wiejskiej 61a.
Top