image/svg+xml
Blog

Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Poniżej kilka ciekawostek i porad

Należy wiedzieć, że w zależności od modelu centrale wentylacyjne mogą być montowane w pozycji wiszącej lub stojącej. Tego typu urządzenia możemy zawiesić w taki oto sposób:

  • na ścianie;
  • podwiesić do sufitu.

A wybór odpowiedniej opcji zależy od tego, jakim miejscem dysponujemy. O czym należy pamiętać wybierając miejsce montażu? Kiedy wybieramy miejsce montażu, pamiętajmy że musi być zagwarantowany dostęp serwisowy do centrali. W jakim celu? Na przykład w celu wymiany filtrów lub okresowego czyszczenia wymiennika ciepła. W jakich pomieszczeniach zaleca się lokalizowanie urządzeń? Należy wiedzieć, że generalnie zaleca się lokalizowanie urządzeń w pomieszczeniach ogrzewanych lub dobrze izolowanych dodatniej temperaturze wewnętrznej w ciągu całego roku. Warto wiedzieć, ze wpływ na efektywność pracy systemu zarówno w okresie letnim jak i zimowym ma temperatura w otoczeniu centrali. Jaki jest tego skutek? Chroni wtedy powietrze nawiewane przed nadmiernym nagrzewaniem porą letnią i nadmiernym wychładzaniem porą zimową. A czy dopuszczalne jest montowanie urządzeń w pomieszczeniach o ujemnej temperaturze? Należy wiedzieć, że generalnie dopuszczalne jest montowanie urządzeń w pomieszczeniach o wspomnianej w pytaniu temperaturze. Jest jednak jeden warunek – producent musi dopuścić takie zastosowanie (odpowiednia warstwa izolacji cieplnej w obudowie). Kiedy już będzie dopuszczone w takim przypadku zamontowanie takiego urządzenia musimy pamiętać o tym, aby odpływ skroplin z centrali zabezpieczyć kablem grzejnym. Gdzie najczęściej montuje się centralne wentylacyjne? Najczęściej centrale wentylacyjne montuje się w garażach bądź pomieszczeniach technicznych. Ale nie tylko, bowiem odpowiednio wykonane jednostki możemy umiejscowić nawet w przedpokoju lub kuchni. A co należy zrobić w przypadku central z płytowymi wymiennikami ciepła? Dla takich central powinniśmy zapewnić możliwość odprowadzenia skroplin, które powstają w wymienniku. Gdzie najlepiej podłączyć takie odprowadzenie? Najwłaściwiej jest podłączyć odprowadzenie do kanalizacji – bezwzględnie trzeba pamiętać o wykonaniu syfonu.

Kontakt
zainteresowany? Napisz do nas!

Biuro Projektowo – Usługowe ERAN Marcin Raniowski

ul.Wiejska 61a
44-153 Łany Wielkie
Nip: 6312381311
Regon:
E-mail: marcin@eran.com.pl
Tel.: 510 626 830

Adres pracowni:
ul. Dworcowa 58/VIII
44-100 Gliwice
Tel.: 796 257 380

Formularz kontaktowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwosci ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Biuro Projektowo - Usługowe ERAN Marcin Raniowski z siedziba w Łanach Wielkich przy ul. Wiejskiej 61a.
Top